239227-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Sundsvall: Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drivmedel HVO 100
Referensnummer: UH-2017-725
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
II.1.4.
Kort beskrivning
Drivmedel HVO 100 för Sundsvalls kommun koncern.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Centralort Sundsvall
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kovland
Del nr: 2
Stöde
Del nr: 3
Liden
Del nr: 4
Matfors
Del nr: 5
Timrå
Del nr: 6
Gnarp
Del nr: 7
Bulkleverans
Del nr: 8