Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vakuumassisterad sårbehandling
Referensnummer: HSN 160-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal på utrustning och förbrukningsartiklar för vakuumassisterad sårbehandling till Region Västerbotten, Region Norrbotten, Region Västernorrland samt Region Jämtland Härjedalen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 32 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Flergångssystem för vakuumassisterad sårbehandling inkl. bukförband
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33141110 Förbandsartiklar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Flergångssystem för vakuumassisterad sårbehandling
Del nr: 2
Engångssystem med behållare, 15 dagar och under
Del nr: 3
Engångssystem med behållare, över 15 dagar
Del nr: 4
Engångssystem utan behållare, 15 dagar och under
Del nr: 5
Engångssystem utan behållare, över 15 dagar
Del nr: 6