239258-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Byggnadsmaterial
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bygg-och trävaror och slöjdvirke
Referensnummer: 311/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44111000 Byggnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Stad upphandlar Ramavtal gällande Bygg och trävaror och Slöjdvirke med planerad avtalsstart 2019-12-01.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03419000 Virke, 03419100 Virkesvaror, 39162100 Undervisningsutrustning, 39162110 Undervisningsmaterial, 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål, 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen