239267-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Installation av ventilation och luftkonditionering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Servicearbeten Ventilation
Referensnummer: SP 2021/124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar service- och underhållsarbeten, OVK och entreprenader för ventilation i Beställarens fastighetsbestånd. Med entreprenader menas att även investeringsprojekt kan komma att beställas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen