239274-2023 - PlaneringSverige-Värnamo: Motorfordon
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
4-axlig lastbil med lastväxlare
Referensnummer: KS.2023.292
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34134100 Lastbilar med flak, 34142100 Lastbilar med hissflak
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
1st 4-axlig lastbil med lastväxlare
Inköp åt Teknik - och fritidsförvaltningen