Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2017 Blodgasinstrument.
Referensnummer: 17/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Meddelande om frivillig förhandsinsyn gäller förvärv av Blodgasinstrument till Region Norrbottens laboratorieverksamhet enligt 10 kap. 5 § LOU. Region Norrbotten har för avsikt att tilldela kontrakt genom förhandlat förfarande utan föregående annonsering, enligt 6 kap. 12-19 §§ LOU.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 38430000 Detektions- och analysutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen