239321-2018 - ResultatSverige-Östhammar: Engångshandskar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbrukningsmaterial inom städmaterial, städkemikalier, papper, plast och storköksprodukter
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18424300 Engångshandskar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär att en leverantör ska leverara förbrukningsmaterial inom städmaterial, städkemikalier, papper, plast och storköksprodukter till Östhammar kommun. I enligt med anbudsprislista och produkter enligt anbudsgivarens sortimentslista.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18424300 Engångshandskar, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 24455000 Desinfektionsmedel, 33735100 Skyddsglasögon, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 33761000 Toalettpapper, 39224000 Kvastar och borstar och diverse andra artiklar, 39224300 Kvastar och borstar och andra artiklar för hushållsändamål, 39224310 Toalettborstar, 39525100 Dammtrasor, 39831210 Maskindiskmedel, 39831600 Toalettrengöringsmedel, 39832000 Diskmedel, 42972000 Delar till rengöringsmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen