239324-2018 - ResultatSverige-Falkenberg: Glass
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Glass
Referensnummer: KS2018-96
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15555100 Glass
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende successiva leveranser av glass till kommunens kök.
Inbjudan.
Falkenbergs kommun med deltagande upphandlande myndigheter inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende leveranser av glass.
Denna upphandling ska leda till avtal som tecknas med en leverantör. Anbudsgivning sker enligt villkor i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15500000 Mejeriprodukter, 15555000 Glass och liknande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen