239325-2018 - ResultatSverige-Uppsala: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glass
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattande leverans av styckglass, mjukglass och glasstillbehör för successiva uttag under avtalstiden.
Glass, styckglass, mjukglass, ekologisk glass och lakosfri / glutenfri / mjölkfri / sockerfri glass.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen