See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontrastinjektorer MR 2026
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för kontrastinjektorer MR för Region Västernorrland med tillhörande förbrukning, tillbehör och reservdelar i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120662:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33696000 Reagens och kontrastmedel