239366-2018 - ResultatSverige-Kungsbacka: Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Järnhandelsvaror
Referensnummer: 17/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungsbacka kommun upphandlar succesiva leveranser av järnhandelsvaror så som fordonsteknik, skärandeteknik, handverktyg, elektroniska förbrukningsvaror med mera.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor, 31710000 Elektronisk utrustning, 31711000 Elektronisk materiel, 34310000 Maskiner och maskindelar, 42620000 Svarvar, borr- och fräsmaskiner, 42623000 Fräsmaskiner, 44511000 Handverktyg, 44512000 Diverse handverktyg, 44512900 Borrskär, skruvmejselskär och andra tillbehör, 44514000 Verktygshandtag och verktygsdelar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen