239401-2018 - ResultatSverige-Linköping: Fotoutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av kameror och tillbehör
Referensnummer: A510.818/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38650000 Fotoutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten avser att upphandla fotoutrustning för forensiskt och kriminaltekniskt användningsområde för hela polisen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokument.