239419-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Persedlar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Softshelljacka TVM18FP
Referensnummer: UPP 2018-8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35810000 Persedlar
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställningsbart avtal för softshelljackor till brottsbekämpningens uniformerade personal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18110000 Arbetskläder för män, 18130000 Specialarbetskläder, 18200000 Ytterkläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen