Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för administration av fastighetsförvaltning och tomträtter
Referensnummer: KS 2020/0133
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ansökningsinbjudan avseende System för administration av fastighetsförvaltning och tomträtter
Norrköpings kommun inbjuder systemleverantörer inom aktuellt område att inkomma med ansökan om att i nästa steg (Steg 2) lämna anbud i upphandling av ett standardsystem för administration av fastighetsförvaltning och tomträtter. Systemet anskaffas för lokal drift ("on-premises") inom kommunens digitaliseringsavdelning.
I bilagan "Förutsättningar och övergripande krav" beskrivs kortfattat övergripande krav på IT-stödet Dessa krav kommer att förtydligas i upphandlingens andra steg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning, 48000000 Programvara och informationssystem, 48421000 Programvara för fastighetsförvaltning, 48900000 Diverse programvara och datorsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen