239453-2019 - ResultatSverige-Sollentuna: Brandfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Släck/räddningsbil 2019
Referensnummer: 2018-027
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144210 Brandfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Brandkåren Attunda upphandlar 1 st. Släck/rädddninsbil med leverans 2019
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114000 Specialfordon, 34114100 Utryckningsfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen