239477-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Sportartiklar och -utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Varuupphandling Ishockeysarg till Östermalms IP Danicahallen
Referensnummer: Dnr: 02.04.02/2020/1592
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Önskar anbud på ishockeysarg enligt upphandlingsdokumentet med bilagor
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37411000 Vintersportutrustning, 37411200 Utrustning för skridskoåkning och ishockey, 37450000 Utrustning för sporter på plan eller bana
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen