Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandsinsyn upphandling av mobilt vårdplanringsapplikation
Referensnummer: SLSO 2021-0535
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av vårdplaneringssystem med applikation för vårdpersonal vid hembesök
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48810000 Informationssystem, 48814000 Medicinska informationssystem, 48814100 Sjukvårdssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen