239530-2017 - ResultatSverige-Ronneby: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel II.
Referensnummer: 17/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Leveranser av livsmedel inom bl.a. områden glass, matfett, fruset och hårt bröd, ost, fisk och fågel.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15112000 Fjäderfä, 15119600 Fiskkött, 15211000 Fiskfiléer, 15540000 Ostprodukter, 15541000 Ost, 15555000 Glass och liknande produkter, 15555100 Glass, 15800000 Diverse livsmedel, 15811000 Brödprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen