239580-2017 - ResultatSverige-Kristianstad: Radioaktivt material
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brachyterapi Lund.
Referensnummer: 1604443
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09343000 Radioaktivt material
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av radioaktiva seeds och förbrukningsartiklar till brachyterapi för SOK vid SUS Lund.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33151400 Artiklar för radioterapi, 33600000 Läkemedel, 33640000 Läkemedel som verkar på urin- och könsorgan; hormoner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen