239587-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Solna: Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter
Referensnummer: 2022/060447
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsmiljöverket har behov av konsulttjänster för upphandling. Ramavtal kommer att tecknas med max tre leverantörer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppskattat omsättning per år är 600 000 kronor. Avtalslängden är fyra år och takvolym för ramavtalet är 4 000 000.