239613-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Arvika: Företagshälsovård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård
Referensnummer: Dnr 2022-149
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Välkommen att lämna anbud på företagshälsovård, ramavtal, för Arvika och Eda kommuner.
Anbud lämnas per kommun, vänligen se "Anbud lämnas för varje kommun".
Webbadress för att hämta elektroniska upphandlingsdokument: https://www.opic.com/org/arvika_kommun/?f=2
Volym
Upphandlingsvärdet per år baserat på 2022 års statistik beräknas till ca 5 Mkr för Arvika kommun och ca 1 Mkr för Eda kommun.
Värdet är endast cirkaberäknade och baserad på tidigare års förbrukning. Inga volymer garanteras.
Takvolymen för denna upphandling är Arvika 40 Mkr och Eda 8 Mkr.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen