239643-2019 - ResultatSverige-Halmstad: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rituximab (L01XC02) och Antineovaskulära medel (S01LA)
Referensnummer: DNRGS190045
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal gällande Rituximab (L01XC02) och Antineovaskulära medel (S01LA).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen