239664-2022 - PlaneringSverige-Uppsala: Enteral nutrition
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Enteral Nutrition: Sondnäring och kosttillägg samt Enteralt Nutritionsmaterial
Referensnummer: VF2021-00055 och VF2021-00056
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33692300 Enteral nutrition
II.1.4.
Kort beskrivning
Informationsinhämtning för Sondnäring och kosttillskott samt Enteralt Nutritionsmaterial.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Informationsinhämtning