239679-2022 - PlaneringSverige-Uppsala: Medicinska förbrukningsartiklar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss Suturer
Referensnummer: VF2020-00021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Extern remiss inför upphandling av suturer, ligaturer, specialsuturer, loopar, bomullsband, pledges, suturbootisar, band/tejp för cervix-cerklage, kärlstrypare/tournique eller likvärdigt och suturbrygga.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI inför upphandling av Suturer