239702-2023 - ResultatSverige-Borlänge: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Direktupphandling - RA01- För uppförande av tillfällig hiss och trappförbindelse i anslutning till Mölndals Nedre
Referensnummer: KOM-412256
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppförande av tillfällig hiss och trappa Mölndals nedre. Kontraktstid, mars 2023 till december 2025.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42416100 Hissar, 44233000 Trappor, 45000000 Anläggningsarbete, 45313100 Hissinstallationer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen