Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skadedjursförsäkring med tilläggstjänster
Referensnummer: UH-2019-31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Skadedjursförsäkring avseende skadedjurssanering i byggnader, sanering efter skada genom sent upptäckt dödsfall och husbock- och hästmyreförsäkring samt tilläggstjänster avseende skadedjursbekämpning i utemiljö, avloppssystem, sanering av vägglusangrepp i lösöre samt fågelsäkring och plockning av fågelägg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66510000 Försäkringar, 77231200 Kontroll av skogsskadedjur och -insekter, 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen