Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Systemstöd och Resebyråtjänster (v2)
Referensnummer: RS 2018/297
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI med fokus på systemstöd vid köp av resor. RFI:n riktar sig både till resebyråer och systemleverantörer som integrerar med resebyråer och andra reseaktörer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48445000 Programvara för kundhantering, 48810000 Informationssystem, 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer, 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Request For Information regarding Travel management system support and Corporate business travel services.