Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Regiongemensamma utbildningar inom Social välfärd och Teknik
Referensnummer: RJL 2019/1348
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att Region Jönköpings län efterfrågar Leverantörer genom en förnyad konkurrensutsättning som kan erbjuda olika sorters utbildningar inom Social välfärd och Teknik med hög kvalitet och bra servicenivå.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80510000 Specialutbildning, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen