See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hotelltjänster 2024 Behovskategori 2
Beskrivning: Upphandling av Hotelltjänster inom Behovskategori 2.
Intern identifierare: 23.3-15011-2024
Förfarandets viktigaste kännetecken: Denna upphandling genomförs genom ett enstegsförfarande enligt LOU. Upphandlingar av Hotelltjänster omfattas av bilaga 2 enligt 19 kap. 1 § 1 st. 2 p. lagen (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU) och kommer att upphandlas enligt ett enstegsförfarande. Detta innebär att alla leverantörer har rätt att lämna anbud och där både prövningen av kraven på leverantören (kvalificeringskrav) och prövningen av krav och kriterier kopplade till Tjänsten sker i ett och samma steg.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55100000 Hotelltjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav och informationsfrågor
Beskrivning: Upphandlingen avser Hotelltjänster som kommer att resultera i ett Ramavtal där alla statliga myndigheter och ett antal andra upphandlande myndigheter kommer att kunna tillgodose sina behov av Hotelltjänster inom Behovskategori 2. Kammarkollegiet uppskattar omsättningen på hela ramavtalsområdet (samtliga behovskategorier) till totalt 2,5 miljarder SEK exklusive mervärdesskatt under dess löptid om 48 månader. Hotelltjänster inom Behovskategori 2 får avropas upp till en sammanlagd omsättning (i denna upphandling = antal nätter) om cirka 4 355 000 nätter under Ramavtalets löptid.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Arlandastad, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-8
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Arvidsjaur, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-9
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Boden, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-10
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Bollnäs, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-11
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Borlänge, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-12
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Borås, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-13
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Bromma Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-14
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Bromma Zon 2, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-15
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Bromma Postort övrig, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-16
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Danderyd, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-17
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Eksjö, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-18
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Enköping Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-19
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Enköping Postort övrig, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-20
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Eskilstuna, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-21
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Falun Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-22
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Falun Postort övrig, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-23
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Frösön, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-24
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Gällivare, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-25
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Gävle Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-26
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Gävle Postort övrig, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-27
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Göteborg Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-28
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Göteborg Zon 2, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-29
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Göteborg Zon 3, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-30
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Göteborg Zon 4, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-31
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Göteborg Zon 5, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-32
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: Göteborg Zon 6, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-33
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: Göteborg Zon 7, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-34
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: Göteborg Zon 8, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-35
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: Göteborg Zon 9, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-36
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: Göteborg Zon 10, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-37
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: Göteborg Zon 11, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-38
Del (anbudsområde): LOT-0033
Titel: Göteborg Zon 12, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-39
Del (anbudsområde): LOT-0034
Titel: Halmstad Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-40
Del (anbudsområde): LOT-0035
Titel: Halmstad Zon 2, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-41
Del (anbudsområde): LOT-0036
Titel: Helsingborg Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-42
Del (anbudsområde): LOT-0037
Titel: Helsingborg Postort övrig, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-43
Del (anbudsområde): LOT-0038
Titel: Hemavan, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-44
Del (anbudsområde): LOT-0039
Titel: Hisings Backa, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-45
Del (anbudsområde): LOT-0040
Titel: Huddinge, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-46
Del (anbudsområde): LOT-0041
Titel: Hudiksvall, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-47
Del (anbudsområde): LOT-0042
Titel: Hägersten, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-48
Del (anbudsområde): LOT-0043
Titel: Härnösand, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-49
Del (anbudsområde): LOT-0044
Titel: Hässleholm, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-50
Del (anbudsområde): LOT-0045
Titel: Johanneshov, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-51
Del (anbudsområde): LOT-0046
Titel: Jönköping Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-52
Del (anbudsområde): LOT-0047
Titel: Jönköping Zon 2, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-53
Del (anbudsområde): LOT-0048
Titel: Jönköping Postort övrig, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-54
Del (anbudsområde): LOT-0049
Titel: Kalmar Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-55
Del (anbudsområde): LOT-0050
Titel: Kalmar Postort övrig, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-56
Del (anbudsområde): LOT-0051
Titel: Karlshamn, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-57
Del (anbudsområde): LOT-0052
Titel: Karlskoga, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-58
Del (anbudsområde): LOT-0053
Titel: Karlskrona, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-59
Del (anbudsområde): LOT-0054
Titel: Karlstad Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-60
Del (anbudsområde): LOT-0055
Titel: Karlstad Zon 2, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-61
Del (anbudsområde): LOT-0056
Titel: Katrineholm, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-62
Del (anbudsområde): LOT-0057
Titel: Kiruna, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-63
Del (anbudsområde): LOT-0058
Titel: Kista Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-64
Del (anbudsområde): LOT-0059
Titel: Kista Postort övrig, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-65
Del (anbudsområde): LOT-0060
Titel: Kristinehamn, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-67
Del (anbudsområde): LOT-0061
Titel: Kristianstad, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-66
Del (anbudsområde): LOT-0062
Titel: Kungens Kurva, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-68
Del (anbudsområde): LOT-0063
Titel: Landskrona, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-69
Del (anbudsområde): LOT-0064
Titel: Landvetter, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-70
Del (anbudsområde): LOT-0065
Titel: Lidingö, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-71
Del (anbudsområde): LOT-0066
Titel: Linköping Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-72
Del (anbudsområde): LOT-0067
Titel: Linköping Zon 2, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-73
Del (anbudsområde): LOT-0068
Titel: Linköping Postort övrig, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-74
Del (anbudsområde): LOT-0069
Titel: Luleå Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-75
Del (anbudsområde): LOT-0070
Titel: Luleå Zon 2, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-76
Del (anbudsområde): LOT-0071
Titel: Lund Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-77
Del (anbudsområde): LOT-0072
Titel: Lund Zon 2, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-78
Del (anbudsområde): LOT-0073
Titel: Lund Zon 3, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-79
Del (anbudsområde): LOT-0074
Titel: Lycksele, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-80
Del (anbudsområde): LOT-0075
Titel: Lysekil, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-81
Del (anbudsområde): LOT-0076
Titel: Malmö Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-82
Del (anbudsområde): LOT-0077
Titel: Malmö Zon 2, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-83
Del (anbudsområde): LOT-0078
Titel: Malmö Zon 3, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-84
Del (anbudsområde): LOT-0079
Titel: Malmö Zon 4, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-85
Del (anbudsområde): LOT-0080
Titel: Malmö Zon 5, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-86
Del (anbudsområde): LOT-0081
Titel: Malmö Zon 6, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-87
Del (anbudsområde): LOT-0082
Titel: Malmö Zon 7, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-88
Del (anbudsområde): LOT-0083
Titel: Malmö Postort övrig, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-89
Del (anbudsområde): LOT-0084
Titel: Mariestad, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-90
Del (anbudsområde): LOT-0085
Titel: Mora, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-91
Del (anbudsområde): LOT-0086
Titel: Mölndal, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-92
Del (anbudsområde): LOT-0087
Titel: Nacka Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-93
Del (anbudsområde): LOT-0088
Titel: Nacka Zon 2, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-94
Del (anbudsområde): LOT-0089
Titel: Norrköping Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-95
Del (anbudsområde): LOT-0090
Titel: Norrköping Zon 2, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-96
Del (anbudsområde): LOT-0091
Titel: Norrköping Postort övrig, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-97
Del (anbudsområde): LOT-0092
Titel: Nyköping, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-98
Del (anbudsområde): LOT-0093
Titel: Nässjö, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-99
Del (anbudsområde): LOT-0094
Titel: Oskarshamn, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-100
Del (anbudsområde): LOT-0095
Titel: Pajala, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-101
Del (anbudsområde): LOT-0096
Titel: Piteå, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-102
Del (anbudsområde): LOT-0097
Titel: Ronneby, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-103
Del (anbudsområde): LOT-0098
Titel: Segeltorp, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-104
Del (anbudsområde): LOT-0099
Titel: Simrishamn, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-105
Del (anbudsområde): LOT-0100
Titel: Skellefteå, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-106
Del (anbudsområde): LOT-0101
Titel: Skövde, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-107
Del (anbudsområde): LOT-0102
Titel: Sollentuna, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-108
Del (anbudsområde): LOT-0103
Titel: Solna Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-109
Del (anbudsområde): LOT-0104
Titel: Solna Zon 2, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-110
Del (anbudsområde): LOT-0105
Titel: Solna Zon 3, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-111
Del (anbudsområde): LOT-0106
Titel: Solna Zon 4, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-112
Del (anbudsområde): LOT-0107
Titel: Solna Zon 5, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-113
Del (anbudsområde): LOT-0108
Titel: Solna Postort övrig, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-114
Del (anbudsområde): LOT-0109
Titel: Stockholm Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-115
Del (anbudsområde): LOT-0110
Titel: Stockholm Zon 2, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-116
Del (anbudsområde): LOT-0111
Titel: Stockholm Zon 3, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-117
Del (anbudsområde): LOT-0112
Titel: Stockholm Zon 4, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-118
Del (anbudsområde): LOT-0113
Titel: Stockholm Zon 5, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-119
Del (anbudsområde): LOT-0114
Titel: Stockholm Zon 6, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-120
Del (anbudsområde): LOT-0115
Titel: Stockholm Zon 7, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-121
Del (anbudsområde): LOT-0116
Titel: Stockholm Zon 8, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-122
Del (anbudsområde): LOT-0117
Titel: Stockholm Zon 9, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-123
Del (anbudsområde): LOT-0118
Titel: Stockholm Zon 10, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-124
Del (anbudsområde): LOT-0119
Titel: Stockholm Zon 11, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-125
Del (anbudsområde): LOT-0120
Titel: Stockholm Zon 12, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-126
Del (anbudsområde): LOT-0121
Titel: Stockholm Zon 13, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-127
Del (anbudsområde): LOT-0122
Titel: Stockholm Zon 14, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-128
Del (anbudsområde): LOT-0123
Titel: Stockholm Zon 15, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-129
Del (anbudsområde): LOT-0124
Titel: Stockholm Zon 16, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-130
Del (anbudsområde): LOT-0125
Titel: Stockholm Zon 17, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-131
Del (anbudsområde): LOT-0126
Titel: Stockholm Zon 18, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-132
Del (anbudsområde): LOT-0127
Titel: Stockholm Zon 19, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-133
Del (anbudsområde): LOT-0128
Titel: Stockholm-Arlanda Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-134
Del (anbudsområde): LOT-0129
Titel: Stockholm-Arlanda Zon 2, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-135
Del (anbudsområde): LOT-0130
Titel: Strängnäs, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-136
Del (anbudsområde): LOT-0131
Titel: Strömstad, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-137
Del (anbudsområde): LOT-0132
Titel: Sundbyberg, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-138
Del (anbudsområde): LOT-0133
Titel: Sundsvall Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-139
Del (anbudsområde): LOT-0134
Titel: Sundsvall Zon 2, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-140
Del (anbudsområde): LOT-0135
Titel: Sundsvall Postort övrig, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-141
Del (anbudsområde): LOT-0136
Titel: Sälen, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-142
Del (anbudsområde): LOT-0137
Titel: Söderhamn, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-143
Del (anbudsområde): LOT-0138
Titel: Södertälje Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-144
Del (anbudsområde): LOT-0139
Titel: Södertälje Postort övrig, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-145
Del (anbudsområde): LOT-0140
Titel: Trelleborg, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-146
Del (anbudsområde): LOT-0141
Titel: Trollhättan, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-147
Del (anbudsområde): LOT-0142
Titel: Täby, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-148
Del (anbudsområde): LOT-0143
Titel: Uddevalla, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-149
Del (anbudsområde): LOT-0144
Titel: Umeå Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-150
Del (anbudsområde): LOT-0145
Titel: Umeå Postort övrig, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-151
Del (anbudsområde): LOT-0146
Titel: Upplands Väsby, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-152
Del (anbudsområde): LOT-0147
Titel: Uppsala Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-153
Del (anbudsområde): LOT-0148
Titel: Uppsala Zon 2, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-154
Del (anbudsområde): LOT-0149
Titel: Uppsala Zon 3, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-155
Del (anbudsområde): LOT-0150
Titel: Uppsala Zon 4, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-156
Del (anbudsområde): LOT-0151
Titel: Varberg Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-157
Del (anbudsområde): LOT-0152
Titel: Varberg Postort övrig, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-158
Del (anbudsområde): LOT-0153
Titel: Visby Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-159
Del (anbudsområde): LOT-0154
Titel: Visby Postort övrig, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-160
Del (anbudsområde): LOT-0155
Titel: Vänersborg, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-161
Del (anbudsområde): LOT-0156
Titel: Västervik, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-162
Del (anbudsområde): LOT-0157
Titel: Västerås Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-163
Del (anbudsområde): LOT-0158
Titel: Västerås Zon 2, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-164
Del (anbudsområde): LOT-0159
Titel: Västerås Zon 3, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-165
Del (anbudsområde): LOT-0160
Titel: Västerås Postort övrig, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-166
Del (anbudsområde): LOT-0161
Titel: Växjö Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-167
Del (anbudsområde): LOT-0162
Titel: Växjö Postort övrig, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-168
Del (anbudsområde): LOT-0163
Titel: Ystad, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-169
Del (anbudsområde): LOT-0164
Titel: Åre, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-170
Del (anbudsområde): LOT-0165
Titel: Ängelholm, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-171
Del (anbudsområde): LOT-0166
Titel: Älvsjö, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-172
Del (anbudsområde): LOT-0167
Titel: Örebro Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-173
Del (anbudsområde): LOT-0168
Titel: Örebro Zon 2, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-174
Del (anbudsområde): LOT-0169
Titel: Örebro Postort övrig, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-175
Del (anbudsområde): LOT-0170
Titel: Örnsköldsvik Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-176
Del (anbudsområde): LOT-0171
Titel: Örnsköldsvik Postort övrig, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-177
Del (anbudsområde): LOT-0172
Titel: Östersund Zon 1, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-178
Del (anbudsområde): LOT-0173
Titel: Östersund Zon 2, Geografiskt anbudsområde
Intern identifierare: 23.3-15011-2024-179