239960-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital byrå/partner
Referensnummer: 2.4-2019-812
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens maritima och transporthistoriska museer (SMTM) önskar upphandla ramavtal för en partner i arbetet mot ett väl sammanhållet och hållbart digitalt möte med användare och besökare. Uppdraget innefattar strategiskt och taktiskt stöd i digitala frågor och digital utveckling samt förvaltning och vidareutveckling av myndighetens befintliga webbplatser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen