240-2020 - ResultatSverige-Jönköping: Inbrotts- och brandlarm
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brand- och bevakningsutrustning till Distriktsveterinärerna
Referensnummer: 7.1.11-14495/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31625000 Inbrotts- och brandlarm
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Distriktsveterinärerna har för avsikt att köpa in brand och inbrottslarm till våra mottagningar.
Uppdraget innefattar montering och skyltning av utrustning.
Vi uppskattar att ca 30 tal mottagningar kommer att beställa utrustning under avtalsperioden.
Distriktsveterinärerna garanterar inga kvantiteter utan ovanstående uppgifter är endast en uppskattning.
Samtlig utrustning ska uppfylla europeiska standarder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31625100 Branddetektorer, 31625200 Brandlarmssystem, 35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning, 35111000 Brandbekämpningsutrustning, 35111200 Material för brandbekämpning, 35111300 Brandsläckare, 35121700 Larmsystem, 39525400 Brandfiltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen