Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyråtjänster
Referensnummer: Ä 2018-807
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget består av resebyråtjänster så som resebokningar online och offline. Resebyrån spelar en nyckelroll i uppdraget att säkerställa och vägleda så att myndigheten styr mot ett effektivt (policy: miljö, kostnad, säkerhet och tid) och miljövänligt resande. Detta ska ske genom resebyråns kompetenta och erfarna medarbetare samt smarta tekniklösningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster, 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster, 63515000 Resetjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen