Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial och kontorspapper
Referensnummer: FS 2.1.2-142-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå universitet upphandlar ett ramavtal med två anbudsområden/delar. Del 1 avser kontorsmaterial, exkl. kontorspapper. I den delen deltar Mittuniversitetet som avropsberättigad part. Del 2 avser kontorspapper. I den delen är Umeå universitet enda avropande myndighet. Anbud kan lämnas på ett anbudsområde eller på båda.
För upphandlingens båda delar gäller att ramavtalstiden inklusive förlängningsoptioner är maximalt fyra år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kontorsmaterial
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 30197643 Kopieringspapper, 30192000 Kontorsmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beräknat avtalsvärde för del 1 i upphandlingen (kontorsmaterial) är 10 600 000 kr. Beräknat avtalsvärde för del 2 i upphandlingen (kontorspapper) är 2 000 000 kr.
Kontorspapper
Del nr: 2