240046-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Klippan: Försäkringar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsförmedling
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Klippans kommun anlitar idag samma försäkringsförmedlare för upphandling och placering av försäkringar, uppföljning av försäkringsavtal och löpande service samt riskhantering.
Anbudsförfrågan avser förmedling och hantering av Klippans kommuns huvuddel av försäkringslösningar för en ny avtalsperiod.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66518000 Försäkringsmäkleri och försäkringsbyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen