240052-2020 - ResultatSverige-VÄNERSBORG: Invalidfordon och rullstolar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elrullstolar
Referensnummer: RS 2019-05947
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193100 Invalidfordon och rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Eldrivna rullstolar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33193121 Motordrivna rullstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen