240069-2018 - ResultatSverige-Lund: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster
Referensnummer: V 2017/1643
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning.
Upphandlingen av Kommunikationstjänster är uppdelad i fem kategorier. Dessa är:
Fullservicebyrå.
Webbyrå, helhetslösningar för digitala koncept.
Digital byrå med särskild kompetens inom marknadskommunikation och sociala medier.
Byrå med särskild kompetens inom grafisk formgivning, med extra hög kompetens inom området bild.
Byrå med särskild kompetens inom visuellt uttryck, med extra hög kompetens inom infografik.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79822500 Grafisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen