240074-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Heltäckningsmattor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende bygg- och elektrikertjänster
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39531400 Heltäckningsmattor
II.1.4.
Kort beskrivning
Sida är i behov av bygg- och elektrikertjänster. Leverantören förväntas utföra uppdrag inom fastigheten på Valhallavägen 199 i Stockholm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39531400 Heltäckningsmattor, 39563530 Ventilationskanaler, 45213150 Byggnation av kontorsbyggnad, 45214710 Byggnation av entréhall, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45261200 Takläggning och takmålning, 45261220 Målning av tak och övrig ytbehandling, 45261221 Målning av tak, 45262690 Renovering av byggnader, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45331210 Installation av ventilation, 45431000 Golv- och plattläggning, 45431100 Läggning av golvplattor, 45432110 Golvläggning, 45432111 Läggning av mjuka golv, 45442100 Målning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen