240108-2020 - ResultatSverige-Luleå: Förbrukningsartiklar för njurdialys
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2020 Dialysförbrukning, Region Norrbotten
Referensnummer: 2754-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33181520 Förbrukningsartiklar för njurdialys
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal på dialysförbrukningsartiklar för leverans till Region Norrbotten.
Upphandlingen omfattar tre varukorgar med sammanlagt 47 positioner. Anbud kan lämnas på hela eller delar av upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen