Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtalsupphandling: Konsttransporter och lådtillverkling
Referensnummer: 19/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling av konsttransporttjänster och produktion av lådor för konsttransporter. Öppet förfarande
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30199500 Arkivlådor, brevkorgar, förvaringslådor och liknande föremål, 31213000 Distributionsutrustning, 31219000 Skyddslådor, 60161000 Pakettransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen