240110-2020 - ResultatSverige-VÄNERSBORG: Medicinska hjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samtalsapparater, program, stativ, inmatningsenheter för dator.
Referensnummer: RS 2019-02449
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 33197000 Medicinsk datautrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen