See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konstruktör till nya Rosenlundsbadet
Beskrivning: Uppdraget avser konstruktionsprojektering för utförandeentreprenad av nybyggnation av simhall/badhus. Uppdraget omfattar projektering i skedena programskede, systemhandlingsskede, detaljprojekterings-/bygghandlingsskede och relationshandlingsskede och innebär leveranser av handlingar i samtliga av dessa skeden.
Föregående meddelande: 012313-2023
Intern identifierare: 23/180
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000