240128-2018 - ResultatSverige-Lund: Mobila byggnader och modulbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning av modulbyggnad för evakuering av mottagning i Malmö
Referensnummer: 80014500-402842-20294
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Inhyrning av modulbyggnader i två plan med 1100-1400 m2 BTA på Nya Sjukhusområdet i Malmö.
Byggnaden ska anpassas till Beställarens rambeskrivning.
Hyrestiden är sex år med möjlighet till förlängning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen