2. Förfarande
Förfarande
Titel: Måleriarbeten
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för avrop av måleriarbeten. Måleriarbeten kommer att utföras i lägenheter, radhus, lokaler och övriga allmänna utrymmen som t ex trapphus, tvättstugor, källare, fasader och staket inom beställarens fastighetsbestånd. Ramavtalet omfattar löpande avrop invändigt och utvändigt samt underhållsprojekt.
Intern identifierare: 2024-00289
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45442100 Målning
Ytterligare klassificering (cpv): 45442110 Målning av byggnader, 45442180 Ommålning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000