240233-2020 - ResultatSverige-Ludvika: Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köp av bandgrävare och hjullastare Borlänge
Referensnummer: GNU 2020/50
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av bandgrävare och hjullastare till utbildningsverksamhet i Borlänge kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 43250000 Frontlastare, 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner, 43500000 Bandburna fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen