240260-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Spårväxlar – Reservdelar till spårväxlar modell UIC60
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelReservdelar till spårväxlar modell UIC60
BeskrivningReservdelar till spårväxlar modell UIC60 gäller främst tunganordningshalvor (TAH), enkelkorsningar (EK), Korsningar med rörlig spets (EKR), mangankorsningar samt mindre mängd övrigt stål kopplat till växeltypen UIC60.
Intern identifierareKOM-408176
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34941800 Spårväxlar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareReservdelar till spårväxlar modell UIC60