Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Vatten- och Luftspolning
Referensnummer: Inköp.2017.28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser utförande av tjänsten luft- vattenspolning samt ”piggning” inkluderande upprättande och reviderande av spolplaner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232150 Arbeten för vattenledningar, 44161200 Huvudvattenledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen