24028-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: IT-tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärende- och dokumenthanteringssystem inklusive diarium
Referensnummer: 235-213/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av Ärende- och dokumenthanteringssystem inklusive diarium till Storstockholms Brandförsvar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48210000 Programvara för nätverk, 48219300 Programvara för administration, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48329000 Bildbehandlings- och arkiveringssystem, 48781000 Programvara för systemhantering, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering, 72212781 Programvaruutvecklingstjänster för systemhantering, 72253200 Stödtjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen