See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal-Ämnesspecialist för utbildning inom fordonsteknik (järnväg)
Beskrivning: Ramavtal avseende Ämnesspecialist för utbildning inom järnvägsområdet för Fordonsteknik till Trafikverket-trafikverksskolan
Intern identifierare: KOM-417931
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster, 80511000 Personalutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Fordonsteknik ( järnväg)
Beskrivning: Tillhandahållande av utbildning i Fordonsteknik (järnväg) och Järnvägstrafiksäkerhet inom följande delområde Trafiksäkerhet
Intern identifierare: Fordonsteknik ( järnväg)
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Fordonsförare (järnväg)
Beskrivning: Tillhandahållande av utbildning i Fordonsteknik (järnväg) och Järnvägstrafiksäkerhet inom följande delområde Fordonsförare
Intern identifierare: Fordonsförare (järnväg)
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Trafiksäkerhet (järnväg)
Beskrivning: Tillhandahållande av utbildning i Fordonsteknik (järnväg) och Järnvägstrafiksäkerhet inom följande delområde trafiksäkerhet
Intern identifierare: Trafiksäkerhet (järnväg)