See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts
Beskrivning: Arvidsjaurs kommun inbjuder till anbudsgivning avseende skolskjuts, det vill säga transporter av elever till och från skolor inom Arvidsjaurs kommun. Upphandlande myndighet har för avsikt att teckna avtal med en eller flera leverantörer. Omfattning framgår av upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde A
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118990:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60112000 Kollektivtrafik på väg, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde B
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118990:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde C
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118990:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde Taxianslutningar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118990:Lot:4