240294-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bärgning av bilar – Bärgningstjänster - Region Mitt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bärgningstjänster - Region Mitt
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov av Bärgningstjänster för Polisregion Mitt Upphandlingen omfattar tre (3) st Polisområden: - PO Gävleborg - PO Uppsala - PO Västmanland
Intern identifierare: A633.566/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50118100 Bärgning av bilar
Ytterligare klassificering (cpv): 50118200 Bärgning av nyttofordon, 50118300 Bärgning av bussar, 50118400 Bärgning av motorfordon, 50118500 Bärgning av motorcyklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: PO Gävleborg
Beskrivning: Bärgning Region Mitt
Intern identifierare: PO Gävleborg
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: PO Uppsala
Intern identifierare: PO Uppsala
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: PO Västmanland
Intern identifierare: PO Västmanland